Home » Www » Jak získat svoje bydlení?

Jak získat svoje bydlení?

Toužíte po svém vlastním domě nebo bytě ale nevíte kde vezmete několik milionů? Dnes stojí nemovitosti o mnoho procent více než před pouhými pár lety, a ještě ke všemu došlo ke ztížení podmínek pro získání hypotéky. Kvůli tomu je vlastní bydlení pro spoustu lidí nedostupné, i když musí platit nájem kolikrát ještě vyšší než by byla splátka hypotéky. Banky přijaly opatření v podobě toho, že žadatelé musí mít naspořenou část celkové sumy a nebo pozemek či nemovitost k rekonstrukci. A tak se mnoho lidí s vlastním bydlením muselo rozloučit.

stavba domu

Banky toho zkoumají hodně
Měli jste někdy exekuce, byť jste se do nich nedostali vlastní vinou? Stát se to může celkem snadno a ani o tom nemusíte vědět. Stačí aby za vás rodiče neplatili odpad. Nebo aby si na vás vzal půjčku u nějaké neseriózní firmy, která se zabývá poskytováním úvěrů lidem, kteří by je jinak nedostali. Nebo jste skončili v insolvenci, protože svoje dluhy jste nedokázali splácet? Nebo naopak máte čistý štít co se financí týče, ale platíte nájem? Všechny vaše výdaje a finanční historie bude vaši banku zajímat. A pokud vám hypotéku neschválí, většinou ji neschválí ani jiná banka.

dům a peníze

Jak dál?
Pokud i tak hledáte cestu k vlastním bydlení ale cestou přes hypotéku z banky to nepůjde, můžete zkusit ještě jiný druh úvěru, a tím je nebankovní hypotéka. Je to v podstatě hypotéka, která je dostupná širšímu okruhu lidí. Před jakýkoliv uzavíráním finančních produktů je potřeba skutečně důkladně zvážit, zda máte dostatečné příjmy na to, abyste hypotéku dokázali splácet. Protože pokud ji splácet nebudete, dostanete se samozřejmě do velkých problémů, jejichž vyústěním může být ztráta nemovitosti, o kterou tak stojíte. Jestli na svoje bydlení nespěcháte, můžete zkusit třeba cestu investování do osvědčených komodit, které nejsou příliš rizikové, snadno tak naspoříte na hypotéku.