Home » Zboží » Tíha stěhování firem spočívá na organizátorovi

Tíha stěhování firem spočívá na organizátorovi


Jestliže organizujete nějakou akci sportovního či společenského charakteru, za zajištění jejího průběhu po všech stránkách zodpovídá organizátor. Může to být jedna osoba nebo více zasvěcených lidí, kteří ze svého středu určí někoho hlavního, kdo bude mít největší přehled a bude celou akci lépe koordinovat. Tento běžný postup se týká i stěhování firem v Praze i kdekoli jinde. Někdo musí za stěhovací akci zodpovídat a také ji řídit.

práce v kanceláři

Ke stěhování firem v Praze odnesto.cz se obvykle najímají odborníci. Ti vykonávají veškeré, zejména fyzicky náročné práce pod vedením organizátora, i když mohou některé dílčí operace řídit a koordinovat sami, například přesun předmětů z bodu A do bodu B. Které nejobtížnější úseky stěhovacího procesu nesmí organizátor přehlédnout?

Demontáž nábytku – kancelářský a někdy i dílenský nábytek bývá rozebíratelný. Může to sice svádět přestěhovat veškeré stoly a skříně sestavené, ale toto se nevyplácí vzhledem k tomu, že se při přenášení velmi zatěžují spojovací součásti a nábytek se může snadno poškodit. Je tedy rozumnější pověřit stěhovací firmu rozmontováním a opětovným smontováním nábytku, zejména u větších kusů, kam patří zmiňované psací stoly, komody, šatní skříně, skříňky na šanony či přezouvací botníky.

koordinace stěhování firem

Označení předmětů – při stěhování větších firem je nejhorší ze všeho chaos. Jestliže pečlivě neoznačíte krabice s věcmi a díly nábytku, kam patří, do které kanceláře, přiděláte si tolik práce, že vás z toho budou jímat deprese a úzkosti. Budete se pak dopovat hořčíkem, abyste se trochu vzpamatovali a uklidnili a hlavně rozmotali to pomyslné „klubko nití“, které jste si způsobili sami. Buďte velmi pečliví a krabice i kusy nábytku označujte barevnými samolepkami, abyste na první pohled měli jasno, kam co patří.

A nezapomeňte zaměstnancům zajistit vhodné občerstvení a příjemnou atmosféru, protože balení věcí není běžná pracovní činnost, na kterou jsou zvyklí – takže vhodná je třeba pizza, kterou doveze poslíček z pizzerie, obložené chlebíčky, nejlépe veganské speciály, ovocné zákusky, minerálku s hořčíkem a křemíkem, třeba Magnesii Extra, kvalitní pomerančový koncentrovaný džus, kávu včetně obilné náhražky kávy bez kofeinu atp.