Home » Ekonomika » Člověk není bez peněz nic

Člověk není bez peněz nic

Určitě si dokážete představit, jaký rozdíl představují v lidském životě peníze. Když si vezmete dva lidi, pak si můžete být jisti třeba tím, že ten, kdo je movitější, je i spokojenější se svou existencí. Ale kromě toho je jasné i to, že je ten s penězi vítaný i tam, kde toho chudého zrovna rádi nevidí a možná ho ani nepustí přes práh. Kdo má peníze a je ochotný pustit chlup, před tím se ti kolem patolízalsky klanějí, zatímco ten bez peněz aby se možná předklonil sám, aby si do něj mohli snáze kopnout.

Jenže peníze chce mít sice každý, ale ne každý je má. A někdy jsou lidé ve finanční tísni nebo v ještě horší situaci. A jak takovou situaci vyřešit? Někdy to nejde jinak než s využitím půjčky.

ruské rubly

Ale půjčku určitě nedostane každý, kdo si o ni řekne. Za tu je třeba dát nejprve dostatečné záruky jejího vrácení. A ty se dávají lidem, kteří na tom nejsou finančně dost dobře, jenom těžko. Protože může snad někdo, kdo má hluboko do kapsy, prokázat, že má tak velké příjmy, že dokáže bez potíží splácet? Může se chlubit svými registry dlužníků někdo, kdo v nich má negativní záznamy? Jasně, že nemůže. Jenže právě o tyto věci jde většině poskytovatelů půjček především. A kdo v těchto ohledech neobstojí, žádnou banku nepřesvědčí.

Ale třeba se mu podaří přesvědčit aspoň nebankovní společnost. A ta pak může pomoci člověku v nesnázích třeba finanční nabídkou zvanou nebankovní hypotéka. Protože ta se poskytuje výměnou za záruku v podobě zástavy nemovitosti. A když někdo nemovitost nebankovní společnosti do zástavy dá, uspěje.

ukrajinské hřivny

A co to tedy znamená? Přece to, že ten, kdo peníze potřebuje, ale dost peněz nemá, může právě tady tolik potřebnou podporu získat. A kdo nechce zbytečně ztrácet čas, měl by to zkusit vždy raději rovnou tady. Nemá přece smysl ztrácet čas někde, kde se zřejmě neuspěje, když je někde daleko lepší, a současně i výhodná nabídka.