Home » Zboží » I za deštivého počasí je Českobudějovicko krásné

I za deštivého počasí je Českobudějovicko krásné

Naplánovali jste si pobyt s ubytováním v penzionu v Českých Budějovicích v domnění, že si pronajmete kánoe a splujete kus Vltavy, anebo se budete prohánět na kolech Blanským lesem a vystoupáte k rozhledně na Kleti? Jenže co když vás tu zastihne deštivé počasí, které vám z celého týdne ukrojí tři deštivé dny? Jaký program zvolit, je-li tu zataženo a vydatně prší?

České Budějovice

Vyhlídkový let – co by vás mohlo vydatně rozveselit, je vyhlídkový let z letiště Hosín, nedaleko Hluboké nad Vltavou. Bude ale zřejmě nutné jej rezervovat předem, a tak se vyplatí s tím počítat ještě před odjezdem na dovolenou. Ovšem pohled z výšky na tamní krajinu nemá chybu.

Zámek Hluboká nad Vltavou – když už se zmiňujeme o pseudogotickém skvostu nad řekou Vltavou, doporučujeme nejen prohlídku interiéru zámku, ale i zámecký park a skleník. A budete-li mít chuť, i za deště se na Hlubokou dostanete na kole podél Vltavy. Z budějovického centra je to jen deset kilometrů po rovině a i s pláštěnkou to může být fajn jízda. Doporučujeme podívat se i k rybníku Bezdrev.

centrum Českých Budějovic za deště

Zajděte do čajovny nebo do cukrárny – nemáte-li zrovna náladu na posezení v restauraci a chcete jen něco dobrého na zub a hlavně pohodové prostředí, navštivte některou z místních čajoven nebo cukráren. Zejména v cukrárnách bývá pohodová atmosféra, krásné barevné prostředí, spousta chutných zákusků, a vyberete-li si ty ovocné, není to takový prohřešek vůči zdravé výživě.

Dopřejte si procházku zámeckou zahradou v Českém Krumlově – deštivé počasí je ideální pro procházky rozsáhlou zahradou za zámkem v Českém Krumlově. A bude-li se vám chtít protáhnout zlenivělé nohy, zajeďte autem nad Krásetín k parkovišti pod sedačkovou lanovkou na Kleť a vystoupejte si trasu pod lanovkou pěšky nahoru. Alespoň neprochladnete a tento pohyb vám jistě přijde vhod. A výhled z Kleti bývá i za deště nádherný!