Home » Www » Kde seženou podnikatelé peníze?

Kde seženou podnikatelé peníze?

Nemyslete si, že to mají podnikatelé a OSVČ v životě snadné. Jistě, jsou do značné míry svými vlastními pány, jenže i oni jsou závislí na finančních příjmech, ani oni se neobejdou bez peněz, které si musí vydělat. A ani ti nejschopnější nemají jistotu, že se jim bude vždycky dařit skvěle.

cizí bankovka

Takže jsou tu ti, kdo podnikají a mají se dobře, případně i vysloveně skvěle, jenže v mnoha případech narazíme i na soukromníky, kteří se takovým dokonalým životem pochlubit nemohou. I ti mají třeba jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, jak se říká. A když pak dotyční potřebují peníze, které jim scházejí, třeba aby mohli financovat dočasné podnikatelské potíže, nezbývá jim nic jiného, než se je pokusit získat aspoň dočasně v podobě půjčky.

Podnikatelé a OSVČ se tedy stejně jako kdokoliv jiný někdy obracejí na banky a touží tu získat půjčky. Jenže v mnoha případech odcházejí s nepořízenou, protože nejsou podle bankovních úředníků náležitě bonitní. Jsou na tom tedy podobně jako ti, kdo potřebují další peníze ke spotřebitelským účelům, tedy jako kdokoliv z nás nepodnikajících smrtelníků.

britské peníze

Ale podnikatelé peníze sehnat musí. Jinak by si nejen nenakoupili, ale mohli by klidně přijít i o zdroj své obživy, o firmu, která by se bez finanční injekce neobešla. A když se nedočkají pomoci od bank, nezbývá jim možná jiné řešení než podnikatelská hypotéka od nebankovní společnosti. Protože mají podnikatelé a OSVČ nemovitosti? Obvykle ano. A když nabídnou takový majetek jako záruku splácení, u nebankovní společnosti a její hypotéky dozajista uspějí. A dostanou tu k dispozici peníze, které jsou jim právě potřeba. Protože se zástavou nemovitosti není problém prokázat svou ochotu své závazky splatit, a pak už se takový nebankovní poskytovatel půjček nezdráhá nabídnout klidně i spoustu peněz na dost dlouhou dobu splácení.