Home » Zboží » Jak nakládat s barvou posuvných dveří

Jak nakládat s barvou posuvných dveří

Posuvné dveře vestavěných skříní umožňují vytvářet nepřeberné variace barev a vzorů, a tak můžeme s jistou nadsázkou konstatovat, že je-li skříň větších rozměrů, což obvykle bývá, vytvoříte s ní tapetu podél celé stěny. Na rozdíl od tapet na zdivu, které lidé časem strhnou a nalepí na jejich místo jiné, anebo dají přednost malbě, zde zůstanou posuvné dveře možná i mnoho let v původním designu. Jistou možností je dveře přelepit samolepicí tapetou, ale toto nebývá příliš zvykem a není to ani příliš praktické, zvláště tam, kde se dveře často otevírají, a kde by tapeta mohla být snadno poškozována.

skříně na míru

Vzhledem k těmto skutečnostem byste tedy měli svou pozornost zaměřit nejen na vnitřní uspořádání skříně, ale i na její vzhled.

Světlá versus tmavá barva – pamatujte, že tmavé barvy nejlépe vyniknou ve velkých prostorách, například v dvougeneračním domě s velkou vstupní halou a zimní zahradou, kde spíše zútulní interiér a opticky jej zmenší. Když ovšem tentýž tmavý dekor umístíte do garsoniéry v bytovém domě, budete si tu připadat, jako v krabičce od sardinek.

oblečení ve skříni

Dekory dřeva – chcete-li vyzdobit váš interiér dekorem dřeva, například vzorem bambus, buďte velmi obezřetní a pozorní a zjistěte si předem, jak bude váš výběr korespondovat s ostatními prvky v blízkém okolí. Dřevo by se totiž nemělo kombinovat s jiným dřevem (pokud se nejedná o shodnou sérii například psacího stolu a postele v jednom dekoru přírodní borovice), a vůbec nejhůře vypadá snaha o kombinaci velmi podobných či téměř shodných dřevěných předmětů. Velmi podivné je to třeba tehdy, budete-li mít posuvné dveře v dekoru smrku a vaše podlaha bude taktéž v provedení lamina plovoucí podlahy v dekoru smrku, ovšem bude se to mírně lišit odstínem či letokruhy. K dřevěnému dekoru posuvných dveří se nejlépe hodí například jednobarevný (modrý, krémový či zelený) koberec a malba stěn čistě bílá.