Home » Zboží » Jak se zchladit v létě?

Jak se zchladit v létě?

Spousta lidí se na léto těší, nicméně ne každému to nadšení vydrží. Vzhledem ke změnám klimatu jsou totiž léta stále více horká, což je problém není pro rostlinstvo, ale samozřejmě také pro lidi. Díky tropickému počasí mají lidé prokazatelně mnohem menší efektivitu v práci, cítí se více unavení a obecně nejsou příliš při síle. Z toho důvodu je dobré se občas zajít trochu zchladit. Samozřejmostí by měl být správný pitný režim, avšak s tím si sotva vystačíme. Tím nejlepším způsobem, jak si zlepšit náladu, je prostě hupsnout někam do studené vody. To je možné udělat jak na koupališti, tak ale také u sebe doma. Stačí mít jen na zahradě tu pravou vodní plochu.

Balónky ve vodě

Koupit si něco takového už dávno není tak finančně náročně, jako tomu bylo třeba před dvaceti lety. Současné nadzemní bazény se dají koupit doslova za hubičku, avšak ne každý po nic touží. Tyto verze nejsou ve skutečnosti uzpůsobeny pro plnohodnotné plavání. Kdo si chce alespoň jednou za čas užít svých pár temp, ten si raději koupí zapuštěný bazén.

Brýle a bazén

Vyplatí se

Takovéto modely jsou už z pochopitelných důvodů o dost dražší. Velkou měrou se na vyšších cenách podílí hlavně nutnost stavebních prací, jež se hlavně v současné době dost prodraží. Ovšem i samotné konstrukce plastových bazénů nestojí zrovna pár korun. I přesto se takovéto domácí koupaliště stále dá koupit za docela sympatické peníze. Často stačí si odpustit jedno či dvě léta dovolenou u moře. Tyto bazény se dají pořídit v mnoha velikostech i tvarech. Základem jsou čtverec a obdélník, nicméně v tomto ohledu se příliš meze nekladou a kdo chce mít před domem třeba spirálu, může toho nakonec docílit. Ovšem musí předpokládat nutnost připlatit si.

Zastřešení

Klasické zapuštěné bazény mají navíc výhodu i v tom, že se dají poměrně snadno zastřešit. Díky tomu do nich nejenže nepadají žádné nečistoty poletující vzduchem, ale zároveň dokáží alespoň o něco málo prodloužit koupací sezónu.