Home » Služby » Kupte si dům v zahraničí

Kupte si dům v zahraničí


V dnešní době není nic zvláštního na tom, že si koupíte dům v zahraničí. Díky tomu, že jsme součástí Evropské unie a pravidla jsou pro nás přece jenom mnohem uvolněnější, než tomu bylo například třicet let dozadu, tak si můžeme užít výhod, o kterých se našim prarodičům nebo rodičům jenom zdálo. Třeba zakoupení nemovitosti v zahraničí.

dům

Dnes existují dokonce agentury, které vám zprostředkují nákup tohoto domu. Výhoda je, že komunikace o prodeji probíhá ve vašem rodném jazyce, a tím snadněji pochopíte podmínky smlouvy, případně je vyjednáte tak, aby byli pro vás co nejvýhodnější. A takových agentur dnes existuje opravdu spousta. Specializují se na nejrůznější země. Nejvýhodnější je nakupovat dům v Evropě, ze zemí, které jsou stejně jako my součástí Evropské unie. Jednou z takových agentur je například agentura Na Jadranu, která nabízí Chorvatsko reality na prodej.

Koupit si nemovitost v zahraničí je velmi dobrou investicí do budoucna. Zvláště, pokud máte k tomu třeba ještě nemovitosti v České republice. Až budete chtít nemovitosti prodat, budete mít své nemovitosti na více trzích světa než jen na tom českém, který je navíc dlouhodobě nestabilní a bude zřejmě takový i do budoucna. Kromě toho, budete mít také místo, kde se můžete vydat kdykoliv během roku na dovolenou. Žádné shánění drahého ubytování. Stačí, když se rozhodnete, sednete do auta a za pár hodin můžete být na místě daleko od domova, kde si odpočinete.

dům na pláži

Navíc, vaše nemovitost vám může i pravidelně vydělávat. Stačí, když ji budete pronajímat. Ano, s tím se sice pojí riziko, že vám nájemci zničí vaši nemovitost, ale pokud si budete nájemníky vybírat pečlivě a nastavíte si dobré podmínky, může vám nemovitost vydělávat měsíčně slušné peníze. Třeba v období dovolených. Nájemníci z Česka dají přednost českému pronajímateli před tím zahraničním.