Home » Zboží » Vhodné uložení.

Vhodné uložení.


Když si pořídíte v letních dnech jen něco na osvěžení a tím něco myslíme malá nebo střední bazén, který není určený do zemně, musíte ho dobře postavit nebo složit, a hlavně dobře usadit. Není, to jen tak, že ho dáte na nerovnoměrný povrch, který bude zkosený. S takovou byste měli vodu u jedné strany a koupání by nebylo úplně dobré. K bazénu musíte najít rovinaté místo bez hrbů a nejlépe bez trávního porostu, který nebude na usazení bazénu vhodný. Nejlepší je vyrovnání bazénu například pískem a udusání na rovinou a zpevněnou plochu, která vám nikam neuhne. Když máte takhle ošetřenou plochu, můžete na ní položit geotextilii pod bazén, která by měla být pod každým nadzemním bazénem.

geotextilie pod bazén

Není to jen podložka, ale chrání váš bazén nebo bazénovou fólií před mechanickým namáháním. Musíte brát v potaz, že bazénová fólie bude hodně namáhaná, jak se po ní bude chodit a skákat. Přece jenom takové děti umí dát bazénu dobře za uši. Nebudou ho šetřit, ale budou v něm dovádět, skákat, honit se a blbnout o sto šest. Dají mu tu pravou zátěžovou zkoušku. Proto je dobré něco pod bazénem mít. Jinak vám i menší kamínek může bazénovou fólii při doskoku narušit a pak to jde samo.

geotextilie pod bazén

Hlavně vám pomůže při prorůstání plevele. Geotextilie je dostatečně pevná a tlustá, aby žádný plevel ani jiná tráva neměla nejmenší šanci. Když už bazén neusazujete do země, aby byl chráněný, dopřejte mu alespoň dostatek kvality a možnost přežít, alespoň jednu koupací sezónu. V letních dnech je osvěžení potřeba, a když vám v tom pomůže nadzemní bazén, bude to jen dobře a děti budou štěstím nadšení. Nebudou z vody chtít, ani když už se bude stmívat a bude čas na večeři a do postele. Dětská radost, je k nezaplacení. Když vidíte, jak si koupání užívá a jak moc je to baví. To člověku dodá energii a krásný hřejivý pocit u srdce.