Home » Ekonomika » Někdy podnikatelské příjmy nestačí

Někdy podnikatelské příjmy nestačí


Při podnikání jde o to, aby ten, kdo ho provozuje, dosahoval takových výnosů, které zajistí jemu i jeho firmě přinejmenším přežívání. A je jasné, že to pro podnikatele není dost, že tito nechtějí hazardovat, jenom aby měli zajištěnou holou existenci, ale že tito vstupují na tenký led zvaný podnikání proto, aby si vydělávali mnohem víc a zbohatli. Ovšem situace bývá mnohdy přesně opačná. Podnikatelé chtějí vydělávat velké peníze, ale ve skutečnosti nemají ani na holou existenci, ani na udržení fungování svého podniku.

Peníze se zkrátka podnikatelům mohou, ale také nemusí hrnout. Mohou jich mít dost stejně jako také nemusí mít žádné. Nebo dokonce mohou skončit i v dluzích, tedy v mínusu.

vyrovnané mince

Nikdo nezaručuje nikomu ze soukromníků, že se bude mít dobře a že jeho firma bude ekonomicky vzkvétat. A tak se tito musí postarat sami. Musí dost peněz vydělat, a není-li zbytí, pak třeba aspoň sehnat půjčku, kterou by se dal chod podniku dočasně financovat, než bude dost peněz vlastních.

Jenže myslíte si, že je aspoň to získání půjčky hračka? Nevěřte tomu. Podnikatelské půjčky sice existují a nabízejí je různé finanční instituce, ale pouhá nabídka ještě není poskytnutí. Zájemce, který by rád některou z půjček využil, musí prokázat, že bude schopný hradit splátky takové půjčky, musí mít třeba žádoucně vysoké příjmy a dokonalé registry dlužníků, a to není rozhodně to, co je pro podnikatele typické. A když tito nejsou bonitní, mají smůlu.

ruské peníze

Nebo nemají smůlu, pokud mají vhodný nemovitý majetek a vědí, že existuje i nebankovní hypotéka. V tom případě totiž mohou onu nemovitost zastavit a tímto uspokojená nebankovní společnost pak už peníze půjčí ochotně. A to s podmínkami, které jsou vlastně ideální. A i tato forma půjčky dokáže zachránit podnikání před problémy nebo třeba i před nevyhnutelným koncem.