Home » Zboží » Proč není zima?

Proč není zima?


Zima je roční období, se kterým se pomalu ale jistě začínáme loučit. Již několik let zpátky bylo jasné, že zima, tak jak ji znali naši rodiče, už taková nebývá. Místo trvalé sněhové pokrývky jsme dnes rádi, když se jednou za zimu na zemi objeví po ránu hnědá břečka, která dokládá, že v noci mohlo aspoň trochu nasněžit. Kromě toho, že se celkově snižuje počet sněhových nadílek, je důležité také to, že se celé období zimy nezadržitelně otepluje a otepluje. Zima tak připomíná trochu chladnější a vlhčí podzim.

padající sníh

Má to velmi velké množství důsledků, které promítají do celkového stavu naší přírody. Můžeme začít hned množstvím sněhu. Bylo běžné, že pokud po celou dobu zimy na zemi ležela sněhová pokrývka, hospodářská půda si hezky odpočinula. Vedle toho je v takové sněhové pokrývce uloženo velké množství vody. Bývalo pravidlem, že se jaro ozvalo jako první velkými, ale přechodnými povodněmi, jelikož toto všechno naráz začalo tát. Znamenalo to tak pro zem velkou dávku vláhy. To, že není dostatečně zima se může opět projevit na stavu našeho hospodářství. Jelikož, pokud jsou během zimy i teploty přes deset stupňů Celsia, příroda má tendenci pučet dál, bez období odpočinku.

zimní příroda

To se negativně projevuje na tom, v jakém období stromy kvetou. Tehdy, kdy je jsou ještě přízemní mrazíky a stromy tak často o své květy přijdou. Celkově je nedokonalá zima velmi negativním jevem, nad kterým bychom se měli jako společnost zamýšlet. Zarážející je, že tento stav má ale své obdivovatele, kteří si pochvalují, že není zima, nemusí odhrnovat chodník a že nemusí topit. Ano, zima potřebuje jinou výbavu (například sněhové řetězy 205/55 r16 pro řidiče) a jiný přístup, ale pokud bychom ji chtěli úplně vyškrtnout, byl by to velmi nerozumný krok, na který bychom dříve nebo později jako obyvatelé planety Země, doplatili.