Home » Zboží » Ochucené latté – které musíte vyzkoušet?

Ochucené latté – které musíte vyzkoušet?


Káva je úžasná už jen z toho důvodů, kolik různých nápojů a variací z ní můžeme vytvořit. Máme totiž nespočet možností. Mnoho lidí ze všech druhů kávy nejvíce preferuje latte. Latte je dokonalým spojením hořkého espressa s jemnou chutí našlehaného mléka a tenkou pěnovou čepičkou. Latte je jednoduché na přípravu a vždy chutná dobře, pokud použijete dobrou kávu a kvalitní, čerstvé mléko. Velmi oblíbené jsou ochucená latté. Do podvědomí je dostali především různé kavárenské řetězce, a pokud nemáte rádi čistou chuť kávy, na těchto ochucených kávách si skutečně pochutnáte.

Jaké ochucené latté známe?

latte

Vanilkové latté

Klasika mezi ochucenými latté. Vanilka má sladkou chuť, a přitom velmi jemnou, takže latté skvěle doplňuje. Pro ochucení můžete použít čerstvou vanilku, ale častěji se používají vanilkové sirupy. Lze samozřejmě použít i čistý vanilkový extrakt.

Karamelové latté

Hned po vanilkovém latté je tohle druhá největší klasika. Kdo by nemiloval slaďoučký karamel? Přidáním karamelového sirupu do kávy vytvoříte neodolatelnou kombinaci. Karamelový sirup si snadno připravíte i doma, za použití másla, cukru a smetany.

Pumkin Spice Latte

Nemůžeme nezmínit populární dýňové latte. Do podvědomí ho dostal především řetězec Starbucks, a již několik let je hitem jejich zimní sezóny. V kávě se snoubí jemná chuť mléka, doplněná o dýňové pyré, skořici, muškátový oříšek a hřebíček.

Starbuck

Mocha latté

Latté ve spojení s čokoládou. Kdo by odolal? Káva se zde smíchá s horkou čokoládou, někdy se přidává i čepice šlehačky a nahoru čokoládová poleva, či drobná čokoládová posypka.

Chai latté

Zmíníme i chia latté, které je ale speciální. Neobsahuje totiž kávu! Přesto ho vřele doporučujeme k ochutnání. Jedná se o čaj, který je vytvořený z různých druhů koření a černého čaje. K tomu se doplní napařeným mlékem, stejně, jako klasické latté.