Home » Zboží » Proč si zřídit doma terasu?

Proč si zřídit doma terasu?

Terasa bývá součástí mnoha domu. Pokud dům, můžete si terasu pořídit, ale tu si můžete pořídit i pokud máte byt. Protože terasu lze zřídit prakticky všude, jenom je třeba mít takový dům či byt, kde bude na terasu prostor. Terasa se od balkónu mimo jiné liší právě tím, že bývá obvykle větší. A proto má více možností na využití. Zatímco balkón je určen na krátkodobý pobyt, pěstování rostlin, zakouření si nebo věšení prádla, terasa má mnohem více využití. Je určena pro pobyt oso, takže se na ní můžete třeba opalovat, udělat si párty s přáteli, grilovačku, dát si tu bazének, udělat malou zahrádku a spoustu dalších věcí.

terasa

Záleží jenom na vás, jak tento prostor využijete. Terasa bývá obvykle umístěna v rovině nad terénem, ale není výjimka i terasa, která je zarovnaná s terénem, nebo třeba střešní terasa. Střešní terasy jsou velmi oblíbené, ovšem není tak snadné je vybudovat, jelikož k tomu potřebujete mít plochou střechu. A tu zdaleka ne každý dům má. U bytu můžete mít střešní terasu jen v případě, kdy vlastníte nějaké střešní apartmá. Je těžké vybudovat takovou trasu? Jak se to vezme. Pro profesionály to nic těžkého není. Pro člověka, který nemá s podobnými věcmi problémy, to je velmi obtížné.

terasa

Terasa se zdaleka neskládá jenom z pár kusů dřeva, patří tam i různé podpěry, terče pod terasu a podobně. Navíc, je nutný opravdu pečlivý výpočet, aby se terasa pod náporem osob nebo věcí nezřítila, protože by to samozřejmě mohlo znamenat hotovou katastrofu. Pokud ale máte tu možnost, nechte si terasu vybudovat. Při případném pozdějším prodeji domu nebo bytu velmi zvýší jeho hodnotu, protože terasa je velmi využívaným místem. A to především v bytech, kdy vlastně tak trochu nahrazuje absenci zahrady. Na terase můžete trávit volný čas a užít si tu spoustu zábavy, ale bude vám sloužit i k čistě praktickým věcem.