Home » Dům a zahrada » Ideální místo pro život

Ideální místo pro život

Stavba domu je fyzicky i psychicky velmi náročný úkol. Kdo se rozhodne stavět svépomocí, musí počítat s tím, že mu stavba domu zabere téměř 100 % veškerého volného času. To se může negativně podepsal také na partnerském vztahu – i proto se říká, že stavba domu prověří vztah. Je potřeba si vybrat pozemek, zařídit finance a vybrat typový projekt, případně si nechat vypracovat projekt podle vašich individuálních představ. Tip – architekt je většinou schopný zařídit pro klienta stavební povolení, může vám to usnadnit cestu k novému domu a ušetří vám to hodně času.

stavba domu

Jaký dům zvolit?
V dnešní době se staví nejen klasické zděné domy, ale také dřevostavby a dokonce montované domky z prefabrikovaných desek. Můžete si vybrat třeba bungalov 5+1 https://www.enerdomy.cz/katalog/filtr/5-kk/
, který vám poskytne spoustu místa pro celou rodinu, a dokonce vám zbude nějaké to místo pro návštěvy. Bungalovy jsou velmi oblíbené domy, protože v nich nemusíte chodit po schodech. Většina domů je vypracovaná na stavbu na rovném pozemku, takže pokud máte svažitý pozemek, bude potřeba hledat projekt do svahu, na to nezapomínejte. Bungalovy jsou vhodné na rovné pozemky, případně s menšími nerovnostmi, ale rozhodně ne do svažitého pozemku. Pokud chcete levnější dům a rychlejší stavbu, určitě si nekupujte svažitý pozemek. Stavba domu v takovém terénu je násobně dražší a práce zaberou více času.

nový dům

Chcete stavět s firmou?
Někdo to řeší tak, že si udělá třeba základy a na zbytek si najme firmu a nebo naopak. Je jen na vás jaké jsou vaše finanční i časové možnosti. Pokud potřebujete rychle bydlet ve svém, je pro vás možná nelepší volbou stavba domu na klíč, kdy si pouze vyberete dodavatele, projekt a za pár týdnů či měsíců v závislosti na zvoleném druhu domu můžete držet klíče od domu v ruce.

Co všechno dům na klíč obsahuje?
Najdete v něm všechno, většinou jen kromě kuchyňské linky.